Proti úzkosti -   inhalační tyčinka

Proti úzkosti – inhalační tyčinka

Tíha na srdci, sevření v oblasti hrudníku, knedlík v krku… Jak pociťujete úzkost na svém těle vy? Většinou jde opravdu o “zúžení” – pocit, že vás něco svírá, že dostáváte křeč. A často je to velmi stará (již dávno naučená) reakce organismu na vnější podnět. Ve chvíli, kdy ho aktuální situace připomíná, nastartuje se zakořeněná reakce těla. Nic není ztraceno! Pohled na daný problém jde změnit třeba pomocí terapie.

Jarní síla - do difuzéru

Jarní síla – do difuzéru

Vítáme jarní sluníčko, delší dny a novou zelenou energii v přírodě. Ale zároveň námi cloumá jarní únava (totální), výkyvy nálad (nevypočitatelné), poslední zbytky rýmy (otravné) a konflikty (vnější i vnitřní). A tak nám do cesty (do difuzéru) přišla tato krásná směs. Na první pohled ne úplně jarní, ale ta kombinace… Je přesně to, co dodá sílu na vše potřebné!

Směs "na rýbu" - aromalampa/difuzér

Směs “na rýbu” – aromalampa/difuzér

Není rýma jako rýma. Pokud vás trápí ta, co se zasekne vzadu a člověk pak huhle a chrápe a nemůže dýchat, pak nasaďte éterické oleje, které pomůžou hlenům ven. Mezi ně patří jehličnany, skvělá je majoránka, dobré je doplnit antibakteriálním tymiánem linalol.

plakat_festival_2018

Bylinkový víkend v Brně!

Se spolkem Aromaterapie & Bylinky pořádáme v sobotu 12. září Aromakonferenci Brno 2020 a v neděli 13. září Festival Aromaterapie & Bylinky. Jde o největší setkání milovníků léčivých rostlin v republice. Přidejte se k nám! 

Více o programu zde: www.aromaterapieabylinky.cz

IMG_0361 (1)

Hojivý oleogel na vyrážku

Nedávno jsem míchala lahvičky pro tříletého chlapce, kterému se udělala vyrážka na zádech na místě o velikosti švestky. Byla suchá a zčervenalá. Maminka léčila nejprve indulonou od lékařky, zkoušela bambucké máslo a po čtyři dny mazala kortikoidy. Po nich zůstala pokožka suchá, ale stále pigmentovaná. Po aplikaci aromaterapeutické směsi zmizelo zarudnutí do čtyř dnů… 

krem_na_vsechno

Domácí balzám na všechno

Začíná sezóna zimních ochranných krémů. Komerční kosmetika proti mrazu obsahuje většinou parafín. Ten na kůži funguje podobně jak vosk na parkety. Vytvoří na ní téměř neprostupný film. Což je dobré, pokud potřebujete jednorázově ochránit tváře, když lyžujete na ledovci. Ale je to naprosto nevhodné pro každodenní používání po celou zimu.

nasal-spray-2704519_960_720

Aromalékárnička pro malé děti

Aromaterapie je skvělá cesta, jak ulevit dětem při nepříjemné rýmě a nachlazení. Navíc to pak všude voní, což je fajn i pro maminky a jejich nervy. Pro začátek (než tomu propadnete) toho nemusíte kupovat moc. Začněte se třemi éterickými oleji a vyberte si jeden hydrolát! Tak si užijete voňavé míchání a budete moci na vlastní kůži zjistit, že to fakt funguje! 

abstract-2341337_1920

AROMA NA DOMA: Jak na to

Éterické oleje nejsou jen neškodné vůně. V každé lahvičce se ukrývá velmi komplikovaná přírodní látka. Říká se, že jedna kapka esence je stejně silná jako jedno kilo rostliny, ze které jsou. Nesmíte je neředěné kapat do vany ani do sklenice s vodou. V lepším případě byste si mohli popálit kůži nebo sliznici, v horším by to mohlo mít doživotní následky. V aromaterapii se vždy řiďte pravidlem, že méně znamená více. Zvlášť, pokud pečujete o malé děti. 

20170816_113150

Meduňkový balzám s měsíčkem

Mazací období je tady! Pokud potřebujete mít v kapse od každého kabátu nějaký “jelení lůj” tak jako já, pak doporučuji vyzkoušet tento recept. Meduňka, měsíček, kokosový olej, jojoba. Pro ty, kterým rty hodně praskají, vysušují se nebo trpí na opary! 

microphone-2627991_1920

Povídání o aromaterapii

Na Rádiu Petrov jsem strávila krásné roky jako redaktorka. Po čase jsem se díky Monice Šuslíkové vrátila v roli hosta pravidelného Magazínu. Mluvily jsme o bylinkách, aromaterapii a především o úžasném festivalu, který nás čeká 17. 9. 2017 v Otevřené zahradě. Lístky už jsou zcela vyprodané! Díky všem zájemcům! 

dovolena2

Provoňte si dovolenou!

Těšíte se na dovolenou dlouhé měsíce. Přijde den D. A první hádka už při nakládání věcí do auta, když se tam tátovi nemůže vejít loďák, ve kterém jsou přece “jenom nejnutnější věci”. Mámu pak rozbolí hlava. Děti to v autě ale hrozně nebaví, skučí, vymýšlí, otravují. Pokud na cestu přibalíte pár éterických olejů, můžete dovolenou nejen “přežít” ale taky “prožít”.

festival_banner

První bylinkový festival v Brně!

Srdečně zvu na festival Aromaterapie & Bylinky, který spolupořádám v brněnské Otevřené zahradě 17. 9. 2017. Budu mít na místě stánek s mícháním vůní na míru a workshop na stejné téma. Přijďte si vytvořit svoji podzimní směs pro tělo i duši! Program je opravdu nabitý a vstupenky už v předprodeji.