aromalampa

Aromalampa jak má být

Pokud si chcete pořídit aromalampu na čajovou svíčku, je celkem kumšt koupit takovou, ve které se olej nebude přepalovat. Aromalampy, které odpovídají zásadám užívání éterických olejů, vyrábí Petr Lačík z Bavor. 

tehotna_foto

Křečové žíly v těhotenství

Popraskané žilky, metličky nebo dokonce velké křečové žíly (varixy) dokážou těhotným pěkně znepříjemnit poslední týdny před porodem. Aromaterapeutické směsi a bylinky posílí cévní stěny, uleví od bolesti a zmenší vaše trápení. Pár dní po narození děťátka už nemusíte o žádné bolesti vůbec vědět! Otestováno na vlastním těle! 

vavrin

Vavřín – Laurus nobilis

Vavřínový věnec se už tradičně dává na hlavu vítězům. Vavřín nebo-li bobkový list přidáváme do vařených pokrmů, protože podporuje trávení. A stejně můžete používat i éterický olej. Pro chvíle, kdy se potřebujete cítit jako vítěz nebo uvidět, že jste vítězem svého života a také pro masáže břicha při plynatosti nebo pomalém trávení. 

kadidlo

Kadidlo – Boswelia carterii

Kadidlo bylo pro mě ze začátku trochu “vyšší dívčí”. Měla jsem ho spojené s kostelní atmosférou a zatuchlinou opuštěných míst. Postupem jsem objevila jeho kouzlo. Dnes je to jeden z mých nejoblíbenějších olejů. Když přičichnete ke kvalitnímu kadidlu, ucítíte květinové tóny a hned budete vnímat něhu, se kterou působí na psychiku. 

materidouska

Mateřídouška – Thymus serpyllum

Letošní podzim je u mě ve znamení mateřídoušky. Řadí se mezi tymiány, ale její vůně není tak tvrdá. Je to bylina úzce spojovaná s mateřstvím. Mezi aromaterapeuty přezdívaná jako matka bojovnice. 

cestovani

Sada olejů pro cestování

Připravuji pro cestovní aromalékárničku do Vietnamu. Sdílím tedy i s vámi. Třeba vás také v zimě čeká cesta do tepla .) Postačí 4 éterické oleje a malá lahvička (max 100ml) olivového panenského oleje. Když oliváč nespotřebujete, tak si na závěr pobytu uděláte dobrý salát .) 

rodice

5 vůní pro rodiče

Představa krásně namalované a odpočaté maminky s roztomilým miminkem na klíně. Fotka rodiny s dospívajícími dětmi ze společné dovolené u moře. A pak realita: mimino, co celý den mrčí a rodinná dovolená, ze které byste ty nevděčný puboše poslali nejraději prvním letadlem domů. Aromaterapie může být skvělým průvodcem RODIČOVSKOU KRIZÍ. 

cardamom

Kardamom – Elettaria cardamomum

Pro radost. Pro dobré trávení. Pro zahnání zimomřivých pocitů. Kardamom. Jeho vůně je kořenitá, pronikavá a na konci sladká. Výborně se kombinuje s citrusy. Je to jeden z olejů, který vám doma navodí příjemnou podzimně zimní atmosféru. Možná ho znáte z arabské kuchyně nebo z jejich typické kávy vařené v džezvě. 

bergamot

Bergamot – Citrus aurantium var. bergamia

Chuť a vůni bergamotu můžete znát z čaje Earl Gray. A možná jste někdy byli lyžovat u italského Bergama. Jedna z teorií říká, že podle něj je tento malý citrus pojmenovaný. Sbírá se ještě nezralý a lisováním se z něj vyrábí éterický olej. 

porod1

Vyvolání porodu aromaterapií

Pokud se miminku nechce na svět a v porodnici se blíží termín vyvolání porodu, můžete zkusit  aromaterapií dát miminku signál, že je čas se vypravit na svět. Kombinace éterických olejů a akupresury způsobí, že energie v těle začne pomalu sestupovat dolů a maminka i dítě se mohou připravovat na porod. 

strach

5 olejů proti strachu

Strach ze samoty, strach ze selhání, strach z neúspěchu, strach z nejistoty, strach z toho být sám sebou, strach z budoucnosti, strach ze špatného konce… “Strach je dobrý přítel, ale zlý pán.” 

zoubecky

Prořezávající se zoubky

Pokud vaše dítě kňourá, má zvýšenou teplotu, nevytáhne prstíky z pusy a vy už máte všeho plné zuby, pak sáhněte po heřmánku. V náročném období vylupujících se zoubků je to veliká záchrana. Miminko jeho vůně zklidní, ve vás probudí heřmánek další dávku něhy a navíc je analgetický, takže po chvilce přestane pusinka děťátka tolik bolet. 

Loading...