Aromaterapie Brno

Borovice - Pinus sylvestris

Další olej vhodný pro podzimní období rýmiček a nachlazení. A k tomu veliký pomocník ve chvílích, kdy nejste ve svojí kůži a máte tendenci se obviňovat. 

VLIV NA FYZICKÉ TĚLO

- skvělý olej na dýchací obtíže - v aromalampě/difuzéru míchejte s CITRUSY, získáte tak svěží bezpečné vůně, které můžete použít i jako prevenci. Dětem přidejte do večerní koupele, když je přepadne nachlazení. Borovice je silně protizánětlivá, takže uklidní nosohltan, průdušky i dutiny. Kombinujte s EUCALYPTEM RADIATOU, TEA TREE var. ROSALINA nebo NEROLINA, TYMIÁNEM LINALOOL (při kašli a plicních potížích)

- bolesti kloubů - tady doporučuji kombinaci s EUKALYPTEM, TEA TREE, HEŘMÁNKEM a LEVANDULÍ

- podporuje lymfu a její tok - kombinujte s JALOVCEM

 

VLIV NA PSYCHIKU

- Keltové borovici označovali za strom moudrosti. Mám dojem, že nám pomáhá se uzemnit a přestat propadat panice. Pokud přidáte POMERANČ, máte v ruce zásilku radosti… 

- díky tomu, že její vůně nám pomáhá dostat se “do těla”, tak je výborná na koncentraci a soustředění (do takové směsi přidejte ještě ROZMARÝN nebo BAZALKU)

- vůně borovice je silně uvolňující - představte si horký parný den a vycházku borovicovým lesem a nebo posezení pod borovičkou na pláži v Chorvatsku… přesně tento pocit vám vykouzlí borovice doma na počkání (doufám, že nemáte z dovolené v Chorvatsku nějaké trauma .))

- aromaterapeut Gabriel Mojay výrazně vyzdvihuje její vlastnosti posilující sebevědomí - zvlášť u těch lidí, kteří mají pocit, že nestačí ostatním a nebo nejsou tak dobří jako oni. Pomáhá totiž přijmout sebe sama tak, jak to aktuálně je. Se všemi chybami i nedostatky. Mám dojem, že je to teď téma, které hodně visí ve vzduchu.