Aromaterapie Brno

Eukalypty proti nachlazení

Eukalypty jsou jedničkou při nachlazení, rýmách nebo bronchitidách. Varianta citriodora dokáže během pár desítek minut snížit horečku. Vybírejte ale opatrně. Důležitý je latinský název rostliny. 

Pokud i k vám zavítaly dýchací obtíže a horečky, pak eukalypty vůbec neschovávejte do lékárničky. Pro děti vybírejte radiatu a citriodoru, pro dospělé globulus. Kuřákům udělá výborně varianta citriodora, ochlazuje totiž plíce, které u nich trpí horkostí.

Eukalypty jsou silně protivirové, posilují imunitu a jsou nejlepší volbou při potížích s průduškami. Zrovna dnes v noci jsem za jeho pomoci vyháněla z manžela kašel. Skvěle zabrala směs: EUKALYPTUS CITRONOVONNÝ (citriodora) + ŠALVĚJ MUŠKÁTOVÁ + BENZOE + CITRON + ROZMARÝN. Krásně uklidnila podrážděné průdušky a snížila teplotu.

Pro děti do jednoho roku doporučuji směs: EUCALYPTUS RADIATA, LEVANDULE, BERGAMOT, NEROLINA
Pro děti starší jednoho roku: EUCALYPTUS RADIATA, ŠALVĚJ MUŠKÁTOVÁ, NIAOULI, LEVANDULE

Eukalypty pomáhají také s bronchitidami, astmatem, záněty dutin a hrtanu i zápalem plic. Jsou to oleje vhodné pro ty, které trápí bolesti kloubů a svalů. Nejvíce analgetická je varianta radiata. Eukalypty prospívají hojení ran na kůži a léčí skvěle akné, zbaví vás lupů a použít je můžete i na kožní a nehtové plísně.

Pokud máte pocit, že nemůžete "nabrat druhý dech", pak si eukalyptus přimíchejte do osobní vůně. Jeho tématem je přijímání a dávání. Pomůže mezi nimi najít rovnováhu. Při jeho inhalaci můžete mít opravdu pocit, že vám pomáhá problém vydýchat, shodit ho ze sebe a otevřít se světu. Podívejte se na fotku eukalyptu... i on je přece vzdušný, silný a doširoka otevřený pro všechny.