Aromaterapie Brno

Heřmánek pravý - Matricaria chamomilla

Heřmánek je všelék. A v podobě éterického oleje je vhodný i pro ty, kteří na něj jinak mají alergii. Pro děti vyrobte 0,5 procentní roztok, pro dospělé až 3 procentní a máte skvělého pomocníka proti bolestem, modřinám, teplotám, podlitinám, úzkostem.... Je totiž úžasně hojivý po všech stránkách. 

Udělá dobře třeba I pocuchaným nervům ve dnech, kdy už se nemůžete dočkat tak jako já jarního sluníčka. Do aromalampy dejte 1 kapku HEŘMÁNKU, 1 kapku BENZOE a 3 kapky POMERANČE. 

Pro děti je ideální v období prořezávání zoubků. Do 30ml základního oleje (ideálně mandlový) dejte 2-3 kapky éterického oleje z heřmánku. Při potížích masírujte zevně tváře, uši, čelisti, při teplotách i nožičky a hlavu. Děťátko se krásně zklidní, ochladí tělo a esence heřmánku vám dopřeje klidnější noc. Když už ho máte po ruce, mázněte na mléčný strup, kopřivku nebo plenkovou dermatitidu. Pokud budete heřmánek pořizovat pouze dětem, pak volte variantu Heřmánek římský. 

Dospělým uleví od bolestí hlavy, svalů, PMS, pomůže i trávení a při nevolnostech nervového původu. Je výborný na suchou pokožku, ekzémy a kopřivky. Pomáhá řešit témata spojená s vnitřním dítětem. Dopřává po psychické stránce klid a hojí duši. Je dobrý pro všechny, kterým se v těle tvoří horkost: ať už v srdeční oblasti nebo ta, kterou způsobuje stagnace v játrech. 

Na hojení lupénky (zejména pokud je stresového původu) můžete použít směs: LEVANDULE + RŮŽE + CYPŘIŠ + HEŘMÁNEK MODRÝ + BERGAMOT. 

Pro úpravu nepravidelné menstruace a souvisejících zažívacích potíží (průjmy, problémy s trávením) míchejte HEŘMÁNEK + ŠALVĚJ MUŠKÁTOVÁ + RŮŽE + CYPŘIŠ + KARDAMOM. 

Na zklidnění přetíženého organismu se mi osvědčila směs: HEŘMÁNEK PRAVÝ + GERÁNIUM RŮŽOVÉ + KADIDLO + VETYVER. I otrlého sebetrýzniče donutí, aby se zastavil a na chvíli spočinul. Pro jemnější povahy můžete smíchat RŮŽI + BERGAMOT + HEŘMÁNEK + SANTAL + KARDAMOM. 

Hezké voňavé zážitky s heřmánkem!