Aromaterapie Brno

Hojivý oleogel na vyrážku

Nedávno jsem míchala lahvičky pro tříletého chlapce, kterému se udělala vyrážka na zádech na místě o velikosti švestky. Byla suchá a zčervenalá. Maminka léčila nejprve indulonou od lékařky, zkoušela bambucké máslo a po čtyři dny mazala kortikoidy. Po nich zůstala pokožka suchá, ale stále pigmentovaná. Po aplikaci aromaterapeutické směsi zmizelo zarudnutí do čtyř dnů... 

OŠETŘENÍ VYRÁŽKY

Mám radost, když aromaterapie pomáhá. Nedávno jsem míchala lahvičky pro tříletého chlapce, kterému se udělala vyrážka na zádech na místě o velikosti švestky. Byla suchá a zčervenalá. Maminka léčila nejprve indulonou od lékařky, zkoušela bambucké máslo a po čtyři dny mazala kortikoidy. Po nich zůstala pokožka suchá, ale stále pigmentovaná.

Připravila jsem tedy pro ošetření pokožky hojivý oleogel, kde byl základem jojobový olej a aloe vera gel. Obě dvě tyto složky působí velmi protizánětlivě, jojoba kůži promastí a aloe vera gel zase hydratuje.

Do nich jsem v bezpečném ředění pro lokální užití přidala:

* oleopryskyřici z kopaivy, která je velmi hojivá a ulevuje při svědění. Její složka karyofylen aktivuje stejné receptory jako konopí seté. Výhodou ale je, že kopaiva neobsahuje THC, takže odpadají nežádoucí účinky. 

* éterický olej z levandule divoké - hojivý, antibakteriální, zklidňuje zarudnutí kůže

* éterický olej ze smilu italského - helichrysum - hojivý, zklidňující, protizánětlivý

* éterický olej z heřmánku modrého (německého) - obsahuje protizánětlivý chamazulen

Přesná receptura: 
15 ml jojobového oleje
5 ml aloe vera gelu
2 kapky oleopryskyřice z kopaivy
2 kapky éterického oleje z levandule divoké 
1 kapka éterického oleje helichrysum
1 kapka éterického oleje z heřmánku modrého (německého)

Maminka měla synovi místo mazat 3 x denně a před použitím oleogelu nanést růžový hydrolát. Po čtyřech dnech přestala být pokožka rudá a suchá a zůstaly jen pupínky, se kterými byla spokojená i lékařka a řekla, že je dohojí sluníčko v létě. Růžový hydrolát se mamince moc neosvědčil, měla pocit, že pokožku vysušuje. Zůstala tedy jen u oleogelu. "Je kouzelný", napsala mi po pár dnech.

 

A já mám kouzla ráda! 🙏