Aromaterapie Brno

Repelent proti klíšťatům

Je na čase vyzbrojit se hřebíčkovým repelentem! Na letní vycházce vás ochrání před klíšťaty. Příprava je velmi jednoduchá, zabere jen pár minut. Pokud navíc do lesa půjdete v krytých botách, dlouhých kalhotách, zvýšíte příjem vitaminu B a budete se pečlivě prohlížet, tak se obejdete bez zbytečné chemie. 

Co budeme potřebovat?
1) pytlík hřebíčku z potravin
2) 200 ml alkoholu - vodka nebo domácí “ne úplně povedená” slivovice .) Tedy taková, kterou manžel dobrovolně vydá na bylinné experimenty...
3) éterický olej z hřebíčku nebo levandule - zesiluje účinky repelentu, ale není povinný 
4) lahvičku s rozprašovačem

Jak na to?
Koření nasypejte do lahvičky, zalijte alkoholem a případně přidejte 10 kapek éterického oleje z hřebíčku nebo levandule (vhodnější pro děti). Pořádně protřepejte a nechte na sluníčku luhovat. Postupně můžete začít používat. Repelent získá postupně tmavě hnědou barvu. Až se množství alkoholu zmenší, přidejte zase nový, takto můžete přípravek stále obnovovat.

Jak používat?
Repelent stříkejte pouze na oblečení - hlavně na boty, ponožky a kalhoty od kolen dolů. Roztok barví, takže si raději neberte bílé oblečení .) Dětem rozhodně nešplíchejte na holou kůži! Na sobě můžete experiment provést, ale výlet do lesa je stejně bezpečnější v dlouhých kalhotách. V klíštěcí sezóně je také vhodné zvýšit příjem vitaminu B. 

Psům můžete pošplíchat oblast kolem kohoutku, pokud vůni snesou. Na kočky nepoužívejte! Ěterický olej z hřebíčku je pro ně toxický! 

Přes zimu skladujte v ledničce. Já už mám archivní kousek třetím rokem a stále voní krásně.

Ať se dílo podaří!