Aromaterapie Brno

Konzultace

Těm, kteří potřebují poradit (s tím, co může řešit aromaterapie .)) a nechtějí absolvovat masáž, nabízím konzultace.
Suchý kašel

Benzoe (Styrax benzoin/tonkinensis) a kadidlo (Boswelia carterii) jsou éterické oleje, které se získávají z pryskyřice stromů. Benzoe je silně zklidňující a působí proti bolesti, kadidlo je velice dezinfekční a pomáhá hojení. Jejich kombinace v aromaterapeutické směsi je srovnatelná s účinky běžných léků typu kodein.

Směs pro dospělé dále obsahuje: Eukalyptus citronovonný, Levanduli lékařskou, Heřmánek modrý, borovici

Pokud si ji chcete vyrobit doma nebo ji namíchat pro děti, přečtěte si návod.

Zoubečky pro miminka

Aromaterapeutická směs na první potíže s rostoucími zoubky. Vhodná pro děti od 2 měsíců věku. Obsahuje čištění mandlový panenský olej a éterický olej z heřmánku římského. Směsí masírujte tváře, okolí uší, chodidla a kotníčky. Lze ji využít i při zvýšené teplotě a ke zklidnění miminka. 

 

Zoubečky - od 1 roku

Směs na zmírnění potíží při růstu zoubků u dětí od 1 roku. Obsahuje heřmánek modrý, heřmánek římský a levanduli divokou ve směsi mandlového a makového panenského oleje. Spojením všech ingrediencí má olej květinovou vůni a na pozadí je příjemně cítit mák. Sedativní účinky heřmánků a makového oleje udělají pro vás i vaše miminko dobrou službu. Se směsí masírujte chodidla, kotníky, tváře, uči a spánkovou oblast.  

 

Ustojím to a Mám na to

Dvě kompozice pro přetížené chlapy (a samozřejmě nejen pro ně .)).

Éterické oleje dokážou za dobu kratší než jedna vteřina přímo ovlivnit naše pocity. Čichové nervy totiž vedou z nosu přímo do mozkových center, která jsou spojena s nevědomím a emocemi. Právě díky tomu je aromaterapie často průvodcem psychoterapií a je skvělým pomocníkem v práci s vašimi náladami/úzkostmi/následky stresu.

Směsi "Mám na to" kraluje rozmarýn s vavřínem. Rostliny podporující zdravé ego, sebevědomí, hranice, racionalitu a rozhodnost. V olejové vůni s názvem "Ustojím to" je hlavní oporou pačule, petitgrain a smrk. Všechno to jsou silné antistresory, které uzemňují a dodávají hluboký pocit klidu.

Vznikly tak dvě opravdu příjemné pánské vůně ideální pro muže, kteří jsou v práci pod velkým tlakem, čelí stresu a neumí si poradit s návaly emocí.

"Ustojím to": Pomeranč sladký, Smrk černý, Bergamot, Petitgrain, Pačule, mandlový olej lisovaný za studena

"Mám na to": Rozmarýn lékařský var. verbenon, Limetka, Vavřín, Cedr atlas, Tymián obecný

 

Virózo, pryč!

Aromaterapeutická směs pro rýmu, kašel a nachlazení. Lze použít i preventivně v období viróz. 

Směs obsahuje: Eukalyptus radiata (4k), Borovice (4k), Tymián linalol (4k), Lavandin (3k), mandlový panenský olej