linden-tree-817061_1920

Lípa (srdčitá) – Tilia (cordata)

Vůně lípy je sladká, omamná, uvolňující. Je květinová, ale přesto velmi silná a teplá. Lípa je náš národní strom. Roste v parcích i v polích u božích muk. A právě proto, je nám velmi blízká a její účinky jsou úžasné. Třeba při jarní detoxikaci nebo při léčbě úzkostí. Pro aromaterapeutické účely se vyrábí 100% absolue nebo extrakt CO2. 

dandelion-761104_1920

Připravte se na jarní alergii

Kýchání, nekončící rýma, slzící oči, svědící nos nebo pokožka. Někteří z nás se jara už nemohou dočkat. Pro jiné nastane krušné období sezónní alergie. Podle světové alergologické organizace trpí nějakou formou alergie 30-40 procent světové populace!!! Nejčastěji jde o alergie spojené s dýchacím systémem, na druhém místě jsou potravinové alergie. Tady jsou mé tipy, čím se před sezónou vyzbrojit…

tri_byliny_prozeny

Tři byliny pro harmonizaci ženy

Menstruace, těhotenství, šestinedělí, kojení, klimakterium. Život ženy je jedna velká hormonální houpačka. Pomocí bylin, rostlinných olejů a esencí si můžete výkyvy hormonů, nálad nebo návaly horka/chladu zmírnit. Tady je můj tip na léčivý trojlístek… 

suchy_kasel

Směs na suchý kašel

Pokud vám na průduškách sedí nepříjemný bacil a trpíte dráždivým kašlem, zkuste vsadit na benzoe a kadidlo! Jsou to nejlepší pomocníci, když kašel bolí. Skvěle hojí, dezinfikují a zklidňují. Přikládám recept na aromaterapeutickou směs, kterou si můžete třikrát denně mazat na hrudník (a ještě lépe, pokud vám někdo jiný namaže i záda). K tomu teplo pod peřinou, bylinkové čaje, nějakou tinkturu a brzo bude líp! 

ingeborgstadelmann2

Rozhovor: Ingeborg Stadelmann

Její kniha “Zdravé těhotenství, přirozený porod” je průvodcem pro nastávající maminky i porodní asistentky. V únoru bude mít Ingeborg seminář v Brně, který pořádá homeopatické Vzdělávací centrum Uroboros. A právě díky němu jsem mohla pro aromaweb Kouzlo vůní s touto úžasnou ženou udělat rozhovor. Příjemné počtení!  

aromalampa

Aromalampa jak má být

Pokud si chcete pořídit aromalampu na čajovou svíčku, je celkem kumšt koupit takovou, ve které se olej nebude přepalovat. Aromalampy, které odpovídají zásadám užívání éterických olejů, vyrábí Petr Lačík z Bavor. 

tehotna_foto

Křečové žíly v těhotenství

Popraskané žilky, metličky nebo dokonce velké křečové žíly (varixy) dokážou těhotným pěkně znepříjemnit poslední týdny před porodem. Aromaterapeutické směsi a bylinky posílí cévní stěny, uleví od bolesti a zmenší vaše trápení. Pár dní po narození děťátka už nemusíte o žádné bolesti vůbec vědět! Otestováno na vlastním těle! 

vavrin

Vavřín – Laurus nobilis

Vavřínový věnec se už tradičně dává na hlavu vítězům. Vavřín nebo-li bobkový list přidáváme do vařených pokrmů, protože podporuje trávení. A stejně můžete používat i éterický olej. Pro chvíle, kdy se potřebujete cítit jako vítěz nebo uvidět, že jste vítězem svého života a také pro masáže břicha při plynatosti nebo pomalém trávení. 

kadidlo

Kadidlo – Boswelia carterii

Kadidlo bylo pro mě ze začátku trochu “vyšší dívčí”. Měla jsem ho spojené s kostelní atmosférou a zatuchlinou opuštěných míst. Postupem jsem objevila jeho kouzlo. Dnes je to jeden z mých nejoblíbenějších olejů. Když přičichnete ke kvalitnímu kadidlu, ucítíte květinové tóny a hned budete vnímat něhu, se kterou působí na psychiku. 

materidouska

Mateřídouška – Thymus serpyllum

Letošní podzim je u mě ve znamení mateřídoušky. Řadí se mezi tymiány, ale její vůně není tak tvrdá. Je to bylina úzce spojovaná s mateřstvím. Mezi aromaterapeuty přezdívaná jako matka bojovnice. 

cestovani

Sada olejů pro cestování

Připravuji pro cestovní aromalékárničku do Vietnamu. Sdílím tedy i s vámi. Třeba vás také v zimě čeká cesta do tepla .) Postačí 4 éterické oleje a malá lahvička (max 100ml) olivového panenského oleje. Když oliváč nespotřebujete, tak si na závěr pobytu uděláte dobrý salát .) 

rodice

5 vůní pro rodiče

Představa krásně namalované a odpočaté maminky s roztomilým miminkem na klíně. Fotka rodiny s dospívajícími dětmi ze společné dovolené u moře. A pak realita: mimino, co celý den mrčí a rodinná dovolená, ze které byste ty nevděčný puboše poslali nejraději prvním letadlem domů. Aromaterapie může být skvělým průvodcem RODIČOVSKOU KRIZÍ. 

Loading...