cardamom

Kardamom – Elettaria cardamomum

Pro radost. Pro dobré trávení. Pro zahnání zimomřivých pocitů. Kardamom. Jeho vůně je kořenitá, pronikavá a na konci sladká. Výborně se kombinuje s citrusy. Je to jeden z olejů, který vám doma navodí příjemnou podzimně zimní atmosféru. Možná ho znáte z arabské kuchyně nebo z jejich typické kávy vařené v džezvě. 

bergamot

Bergamot – Citrus aurantium var. bergamia

Chuť a vůni bergamotu můžete znát z čaje Earl Gray. A možná jste někdy byli lyžovat u italského Bergama. Jedna z teorií říká, že podle něj je tento malý citrus pojmenovaný. Sbírá se ještě nezralý a lisováním se z něj vyrábí éterický olej. 

porod1

Vyvolání porodu aromaterapií

Pokud se miminku nechce na svět a v porodnici se blíží termín vyvolání porodu, můžete zkusit  aromaterapií dát miminku signál, že je čas se vypravit na svět. Kombinace éterických olejů a akupresury způsobí, že energie v těle začne pomalu sestupovat dolů a maminka i dítě se mohou připravovat na porod. 

strach

5 olejů proti strachu

Strach ze samoty, strach ze selhání, strach z neúspěchu, strach z nejistoty, strach z toho být sám sebou, strach z budoucnosti, strach ze špatného konce… “Strach je dobrý přítel, ale zlý pán.” 

zoubecky

Prořezávající se zoubky

Pokud vaše dítě kňourá, má zvýšenou teplotu, nevytáhne prstíky z pusy a vy už máte všeho plné zuby, pak sáhněte po heřmánku. V náročném období vylupujících se zoubků je to veliká záchrana. Miminko jeho vůně zklidní, ve vás probudí heřmánek další dávku něhy a navíc je analgetický, takže po chvilce přestane pusinka děťátka tolik bolet. 

borovice

Borovice – Pinus sylvestris

Další olej vhodný pro podzimní období rýmiček a nachlazení. A k tomu veliký pomocník ve chvílích, kdy nejste ve svojí kůži a máte tendenci se obviňovat. 

pomeranc

Na střevní potíže pomeranč!

Pokud už trávíte většinu času na toaletě, tak je čas na vnitřní užití. Upozorňuji, že je potřeba DODRŽET dávkování. Éterické oleje jsou velmi silné koncentráty rostlin a příliš mnoho kapek by mohlo váš zažívací trakt rozházet. Vnitřní užívání éterických olejů vždy konzultujte s aromaterapeutem a dbejte na kvalitu oleje (musí na něm být uvedeno minimálně to, že jde o 100% éterický olej, latinský i český název rostliny a země původu).

manzelstvi

Aromasměs: Pohodové manželství

Začala svatební sezóna a kamarádi mě oslovili se zajímavým nápadem namíchat manželskou kompozici. Tak jsme si k tomu společně sedli a namíchali směs do aromalampy s názvem Pohodové manželství. Aby doma navodila příjemnou atmosféru a obrousila případné drhnutí… 

002-thymus-vulgaris

Tymián obecný – Thymus vulgaris

Jaro a léto trávíme pořád venku, tak i mých příspěvků trochu ubylo. Před pár dny jsem sklízela kvetoucí tymián, proto se dnes stává rostlinou týdne. Éterický olej z tymiánu mi často přišel pod ruku při setkáních s maminkami. Ve chvílích, kdy potřebovaly dodat sebevědomí a jistotu, byl tou pravou volbou. Jeho vůně nám totiž dodá přesně ten pocit, jako když vás táta poplácá po zádech a řekne: “Ty na to máš.” 

lavender-456009_1920

Levandule lékařská – Lavandula angustifolia (officinalis)

Je to nejlepší pomocník na ošetření SPÁLENÉ KŮŽE od sluníčka. S neředěným éterickým oleje z levandule můžete přímo potírat postižená místa nebo si připravit chladivý obklad smícháním éterického oleje s jogurtem. Pokud ji přidáte do nosného oleje (například mandlového nebo kokosového), vyrobili jste si skvělý přípravek pro ošetření kůže po opalování. 

mosquito_insect_schnake

Hmyzí štípance a kousance

Přichází léto a s ním bodance od včel a vos, štípance od komárů a přisátá klíšťata. Éterické oleje vám pomohou od nepříjemného svědění a dokáží ranku vydezinfikovat. Ale můžete je použít i jako odpuzovače hmyzu. 

tehotna

Oleje pro (nastávající) maminky

Osobní vůně může být skvělým průvodcem těhotenstvím. Pomůže zvládnout strachy z neznámého, z porodu, lékařů nebo nové role, která ženu čeká. Navíc olejová péče o bříško svědčí kůži a je prevencí vzniku strií. 

Loading...