oko_jaros

Aromaterapie a oční potíže

Nedávno se mě kamarádka ptala, jestli může aromaterapie pomoci s degenerací makuly její babičky. Jde o nejčastější příčinu ztráty zraku ve stáří. Bohužel v takové situace už jsou éterické oleje krátké. Ale zmírnit zhoršování zraku by mohla očista jater. Přečtěte si i recept na relaxaci unavených očí. 

Styrax_benzoin

Benzoe – Styrax tonkinensis/benzoin

Teplo. Bezpečí. Klid. To je benzoe. Ideální pro chvíle, kdy máte pocit, že váš život je hodně rozjetý kolotoč, který nejde zastavit. Skvělé pro stavy vyčerpání a vyhoření. Něžný průvodce pro všechny, kterým chybí láska a péče. Ale také krásně hojí rány, prospívá pokožce, vyživuje slezinu a tím zlepšuje trávení. V domácí lékárničce by benzoe nemělo chybět! 

srdicka

5 olejů lásky

Máj = lásky čas. Lásku si můžete zpestřit, povzbudit nebo navnadit i pomocí éterických olejů. Tady je afrodiziakální aroma TOP 5! 

caj

Zahřejte se aromaterapií

Už jsme si zvykli na jaro a zase je venku sychravo a hlavně větrno. Nenechte se zaskočit. Podle tradiční čínské medicíny se proti invazi vnějšího větru chraňte hlavně zahalením krku a teplem od nohou. V aromaterapii můžete sáhnout při prokřehnutí po zahřívacích olejích a udělat si z nich třeba koupel.

rest_relax_concerns

5 olejů pro duševní restart

Pondělí večer. Týden sotva začal a máte toho nad hlavu. Pokud potřebujete na chvíli vypnout, zvolte pro relaxaci některý z těchto olejů… 

cypris

Cypřiš – Cupressus sempervirensis

Reguluje tok krve, takže je výborný při menstruačních potížích. Na duševní úrovni pomáhá ustát těžké krize. Éterický olej z cypřiše je velmi silný a uklidňující olej. Velmi ráda ho kombinuji s růží. Ta jeho síle dodá potřebnou jemnost. Pozor na kontraindikaci během prvních čtyř měsíců těhotenství a při vysokém krevním tlaku! 

cibule

Jak na zaraženou rýmu?

U dospělých jde o otravné zahlenění obličejových dutin, kterého se nemůžete pár dní zbavit. U dětí o chrochtavou rýmu, kterou nejde vůbec odsát. Uleví vám tyto dva kroky: koupel a cibulová aromaterapie.

smrk

Smrk ztepilý/černý – (Picea abies/mariana)

Nádherná lesní vůně jehličí smrku, ze kterého se tento éterický olej vyrábí. Je výborná na dýchací obtíže a zejména při zahlenění. Vyberte si ji ale i ve chvílích, kdy jste hodně unavení. A pozor! Je skvělá na okamžité uvolnění, otevření a hojení duševních bolestí. 

myrha

Velikonoční olej: Myrha

Dnes dostane hlavní roli éterický olej z myrhy. Právě myrhou smíchanou s lepkavou šťávou z aloe pomazali totiž podle Bible Ježíšovo tělo po ukřižování. Myrha byla velice ceněná a společně s nardem, kadidlem, skořicí a kasií byla využívána k rituálním obřadům. O nardu se Bible zmiňuje při pomazání Ježíše v Betánii. 

jaro

5 olejů pro jarní detoxikaci

Začátek jara je ideálním obdobím pro jarní očistu. Éterické oleje vám pomohou s vyháněním toxinů z těla. Po čem sáhnout? 

oleje

Dávkování a výběr olejů

V aromaterapii platí, že “méně znamená více”. Pokud s éterickými oleji začínáte, zkoušejte jejich účinek pomalu a postupně. Nejde o žádné ezoterické strašení. Éterické oleje (EO) jsou velmi silnými výrobky z bylin. 1 kapka odpovídá zjednodušeně 1 kilogramu byliny, ze které pochází. 

santal

Santal bílý – Santalum album

Jeden z nejvzácnějších olejů. Dostat kapku éterického oleje z lahvičky je cvičení trpělivosti. Tento olej je hustý a vláčný. Jeho vůně zůstává na pokožce i v prostoru velmi dlouho. Pomáhá nám dostat se do naprostého klidu, je výborný pro meditaci a relaxaci.