Které oleje lze použít?
RAVINTSARA, TEA TREE (včetně variant Rosalina nebo Nerolina vhodných zejména pro děti), EUKALYPTUS (Globulus, Radiata nebo Citronovonný) , TYMIÁN (na děti jen linalol), NIAOULI.
Jako prevenci kápněte do aromalampy RAVINTSARU s nějakou oblíbenou vůní. A když už je virózka tady, tak najděte co nejvíc způsobů jak léčivé oleje dostat do těla:
INHALACE – nakapejte do aromalampy nebo do misky s teplou vodou vámi vybrané oleje, dospělí mohou klasicky nad hrnec s ručníkem přes hlavu (3-5 kapek do svíčkové aromalampy, 5-10 kapek do difuzéru, do hrnce nebo misky stačí pro začátek 3 kapky)
KOUPEL – do koupele o teplotě 38 stupňů Celsia přidejte smetanku do kávy s 10-15 kapkami éterického oleje nebo směsi éterických olejů
MASÁŽ – namažte nemocnému hrudník zepředu i zezadu, případně dutiny na obličeji a krk – čím déle budete masírovat, tím více se kůže zahřeje a více se oleje vstřebají do krevního oběhu. Éterické oleje vždy řeďte v rostlinných panenských olejích. Do 30ml dejte pro dospělého maximálně 15 kapek, pro děti do jednoho roku jen 3 kapky a pro starší jen 5 kapek oleje. Výborně účinkuje také masáž nohou – zejména plosek u dětí.
OBKLAD – po masáži můžete hrudník omotat potravinovou fólií a zabalit do ručníku, osvědčily se i “tvarohové ponožky” – rozmíchejte oleje v tvarohu (max 5 kapek) namažte na nohy, navlečte mikrotenové sáčky a na to pořádné vlněné ponožky
Pokročilí samoléčitelé mohou hledět také na hlen, který nemocný vykašlává/vysmrkává. Pokud je spíš vodový a bezbarvý, pak je třeba nemocného zahřívat. S tím skvěle pomáhá TYMIÁN. A pokud je spíš hustý a zelený/žlutý a jde těžko ven, pak sáhnět po EUKALYPTU CITRONOVONNÉM.
Důležitý je odpočinek, i když se vám udělá hned lépe. Nachlazením a rýmou nám tělo ukazuje, že je unavené. Imunita se musí zase zvetit. Výhodou éterických olejů je, že všechny jsou víceméně antiseptické, takže se nemůžete přehmátnout. A pak je důležité, že pokaždé směs namícháte trošičku jinak (kapka vždy není stejná) a tímpádem si bacily nemohou jen tak zvyknout a vytvořit si obranu. Ve stravě vynechejte sladkosti, mléčné výrobky a uzeniny. Pokud to jen trochu jde, běžte na krátkou vycházku na čerstvý vzduch a ideálně sluníčko. Jezte jablka. Obsahují pektin, který tělo čistí od toxinů a nežádoucích návštěv. Citrusy nejezte, pokud máte “zimnici”.
Uncategorizedanicka