OŠETŘENÍ VYRÁŽKY
Mám radost, když aromaterapie pomáhá. Nedávno jsem míchala lahvičky pro tříletého chlapce, kterému se udělala vyrážka na zádech na místě o velikosti švestky. Byla suchá a zčervenalá. Maminka léčila nejprve indulonou od lékařky, zkoušela bambucké máslo a po čtyři dny mazala kortikoidy. Po nich zůstala pokožka suchá, ale stále pigmentovaná.
Připravila jsem tedy pro ošetření pokožky hojivý oleogel, kde byl základem jojobový olej a aloe vera gel. Obě dvě tyto složky působí velmi protizánětlivě, jojoba kůži promastí a aloe vera gel zase hydratuje.
Do nich jsem v bezpečném ředění pro lokální užití přidala:
* oleopryskyřici z kopaivy, která je velmi hojivá a ulevuje při svědění. Její složka karyofylen aktivuje stejné receptory jako konopí seté. Výhodou ale je, že kopaiva neobsahuje THC, takže odpadají nežádoucí účinky.
* éterický olej z levandule divoké – hojivý, antibakteriální, zklidňuje zarudnutí kůže
* éterický olej ze smilu italského – helichrysum – hojivý, zklidňující, protizánětlivý
* éterický olej z heřmánku modrého (německého) – obsahuje protizánětlivý chamazulen
Přesná receptura:
15 ml jojobového oleje
5 ml aloe vera gelu
2 kapky oleopryskyřice z kopaivy
2 kapky éterického oleje z levandule divoké
1 kapka éterického oleje helichrysum
1 kapka éterického oleje z heřmánku modrého (německého)
Maminka měla synovi místo mazat 3 x denně a před použitím oleogelu nanést růžový hydrolát. Po čtyřech dnech přestala být pokožka rudá a suchá a zůstaly jen pupínky, se kterými byla spokojená i lékařka a řekla, že je dohojí sluníčko v létě. Růžový hydrolát se mamince moc neosvědčil, měla pocit, že pokožku vysušuje. Zůstala tedy jen u oleogelu. “Je kouzelný”, napsala mi po pár dnech.
A já mám kouzla ráda! ?
Uncategorizedanicka